سوالات متداول

سوالات خود را از طریق صفحه تماس با ما در میان بگذارید


دستگاه را شارژ کنید، اگر علامت شارژ در هنگام شارژ نمایان شد کلید روشن/ خاموش را چند ثانیه ممتد نگه دارید.اگر علامت شارژ نمایان نشد از سالم بودن شارژر اطمینان حاصل کنید و بعد به مرکز خدمات مراجعه کنید.

اول با تغییر مکان ازعدم مشکل در شبکه محلی مطمئن شوید، سپس از سالم بودن سیم کارت اطمینان حاصل کنید اگر دستگاه با یک سیم کارت دیگر هم، همین پیغام را داد به مرکز خدمات مراجعه کنید.

باید از نحوه صحیح قرار دادن سیم کارت مطمئن شوید و سپس از سلامت سیم کارت اطمینان حاصل کنید. (اگر دستگاه شما فقط با این سیم کارت مشکل داشت شما می توانید یک بار روی سیم کارت را تمیز کرده و سپس دوباره امتحان کنید)

ابتدا از سالم بودن پریز برق اطمینان حاصل کنید، سپس نوبت شارژر و کابل شارژ است. داخل سوکت شارژ دستگاه را ببینید، مطمئن شوید شیئی ورودی سوکت را مسدود نکرده است. اگر نهایتا به نتیجه نرسیدید به مرکز خدمات مراجعه کنید.

از سرویس دهی اپراتور در موقعیت خود مطمئن شوید سپس تنظیمات شبکه دستگاه را چک کنید و سپس در صورت اعتباری بودن سیم کارت از داشتن شارژ ریالی مطمئن شوید.

اگر صدای شما برای شونده ضعیف است، در هنگام مکالمه اول فاصله دهانتان با ورودی میکروفن را کم کنید. درگاه ورودی صدا را تمیز نمایید، در محلهای پر ازدحام کیفیت صدا برای شنونده طبیعتا ضعیف میباشد.
شما صدای شونده را ضعیف می شوید: از کلیدهای ولوم در کنار گوشی صدا را تنظیم نمایید سپس بررسی کنید درگاه ورودی صدا مسدود نباشد در غیر این صورت به مرکز خدمات مراجعه نمایید.

دستگاه خود را از لحاظ نرم افزاری بررسی نمایید. از وجود نرم افزارهای مختل کننده سیستم عامل گوشی مطمین شوید. همیشه از بسته بودن برنامه ها اطمینان حاصل کنید. بعد از استفاده Wi-Fi ، GPS، اینترنت سیم کارت، و برنامه های ارتباطی آنها را غیر فعال نمایید. مصرف زیاد باطری در هنگام استفاده از بازی، دیدن فیلم و در حین استفاده از Wi-Fi یا GPRS طبیعی می باشد. چنانچه با رعایت نکات بالا همچنان باطری مصرف بالایی دارد، به مرکز خدمات مراجعه نمایید.