اخبار و تازه ها

نیم نگاهی به قابلیت های نسخه جدید تلگرام

تلگرام یک به روز رسانی عمده رو برای مسنجر خودش ارائه کرد و این به روز رسانی عمده سه ویژگی یا قابلیت جالب رو به تلگرام اضافه می کنه؛ ویژگی شامل ارسال پیام در حالت سکوت، حالت کند، امکان تغییر عناوین ادمین‌ ها، برچسب‌ های زمانی و ایموجی متحرک که البته در ادامه مقاله قصد داریم به بررسی نسخه جدید تلگرام (آپدیت تلگرام 5.10) و ویژگی‌ های جدید اون بپردازیم.

1. پیام دادن در حالت سکوت (Silent Message)
اولین ویژگی جذاب نسخه جدید تلگرام، امکان ارسال پیام در حالت سکوت هست به طوری که در این ویژگی زمانی که شما پیامی ارسال می‌ کنید و مثل همیشه مخاطبین شما یک اعلان دریافت می‌ کنه اما بدون این که گوشی اون ها صدایی بده (حتی اگه فراموش کرده باشن حالت Do Disturb رو فعال کنن).
برای این کار تنها کافیست با نگه داشتن دستتون بر روی دکمه ارسال، پیغام‌ تون رو به‌ صورت بی‌ صدا برای طرف مقابل ارسال کنید.


2. حالت کند (Slow Mode)
در این نسخه از تلگرام حالت آرام یا Slow Mode در اختیار گروه ها قرار داده شده تا بتونید تعداد پست‌ هایی که کاربران در گروه می‌ فرستن رو کنترل کنید؛ همون طور که می دونید در بعضی از گروه ها به قدری سرعت تایپ اعضا بالاست که بقیه کاربران فرصت مطالعه تمامی مطالب رو پیدا نمی‌ کنن و حال با این قابلیت، ادمین گروه می‌ تونه بین پیام های کاربران یک تاخیر ایجاد کنه و به عنوان مثال در تنظیمات، تعیین کنید که هر فرد می‌ تونه در هر 20 ثانیه یک پیغام بفرسته.


3. عناوین ادمین‌ ها (Admin Titles)
بد نیست بدونید زین پس گروه ها می تونن عناوین سرپرستی مختلفی داشته باشن و مدیر گروه می تونه سمتی رو برای اعضای گروه در نظر بگیره و حالتی سفارشی سازی رو ایجاد کنه به‌ عنوان مثال «موسس»، «مدیر مالی» یا «اسپم پاک کن»؛ در واقع همانند برچسب‌ های پیش فرض ادمین، عناوین سفارشی با هر پیام در گروه نشون داده میشن تا اعضای اون بدونن که با کدام ادمین و چه کسی صحبت می‌ کنن.


4. برچسب‌ های زمانی
اگر یک برچسب زمانی مانند 0:45 رو به کپشن ویدیو اضافه کنید برچسب زمان به صورت خودکار مثل پیوند برجسته میشه؛ به بیان ساده تر با ضربه زدن روی برچسب زمانی، ویدئو از همون نقطه پخش میشه و این کار همچنین هنگام پاسخ دادن به یک ویدیو و در صورتی که یک برچسب زمانی رو ذکر کرده باشید، کار می‌ کنه.
به عنوان مثال شما یک ویدیوی 3 دقیقه‌ ای دارید و عبارت 0:45 رو در زیر اون درج می‌ کنید و در این حالت با کلیک بر روی اون، ویدیو از ثانیه 45 شروع به پخش خواهد کرد.


5. ایموجی متحرک
مهم‌ترین و هیجان انگیزترین ویژگی این نسخه جدید، ایموجی‌ های متحرک ‌می‌ باشد که ایموجی‌ های ❤️، 👍، 😒، 😳 به صورت متحرک به شما ارائه میشن و با لمس ایموجی ❤️، لرزش احساس خواهید کرد که البته این ایموجی‌ ها با استیکرهای متحرک متفاوت هستن.